Temel Sebze Yemek Kİtabi (Paperback)

Temel Sebze Yemek Kİtabi By Deniz Yildirim Cover Image
$45.99
Maybe Unavailable, Ask us

Description


Daha fazla sebze hazırlamak ve evde yemek pişirmek, sağlığınızı b y k l de iyileştirebilecek basit bir stratejidir. Dahası, araştırmalar evde yemek hazırlamanın daha az fast food t ketimi ve yemek i in harcanan para ile ilişkili olduğunu bildirmiştir.


Evde daha fazla yemek pişirmenin ilk adımlarından biri, taze sebzeleri pişirmenin farklı yollarını ğrenmektir. Bu beceriler, sebzeleri ğ nlerinizin yıldızı yapmanızı sağlayacak ve bu da size tonlarca faydalı besin sağlayacak ve sağlığınızın iyileşmesine yol a acaktır.


Sebze pişirmenin temel y ntemleri

A. DOĞRAMA

Doğrama, alabileceğiniz kadar basit ve tecr beli ev aş ılarının kabul edebileceği bir şey. Ama herkes ocukken nasıl dilimleyeceğini, zar atacağını ve j lyen sebzeleri ğrenemez. Bu nedenle, daha iyi bir aş ı olmak ve daha fazla sebze yemek istiyorsanız, doğramada ustalaşmanız gereken ilk ve en nemli beceridir.

B. BUHARLAMA

Buharda pişirme, sebzeleri hazırlamak i in eski bir tekniktir. Bazen g zden ka ar, ama ger ekten işi halleder Ayrıca araştırmalar, bazı sebzeleri buharda pişirmenin besinlerini diğer

pişirme y ntemlerinden daha fazla koruyabildiğini g steriyor. Bir sebzeyi buharda pişirmek, yiyeceği yumuşatmak ve daha yumuşak hale getirmek i in onu sıcak suya maruz bırakmak demektir.

C. KAYNAMAK

Sebzeleri haşlamak onları hazırlamanın en kolay yollarından biridir. Kaynatma bazı besinlerin sebzelerden suya sızmasına neden olabilir, ancak bu her sebze t r i in ge erli değildir. Bazen, bazı besinler kaybolsa bile, patatesleri ve diğer sert k k sebzeleri pişirmenin en etkili yolu kaynatmaktır. Hem pişmiş hem de iğ sebzelerden eşitli yiyorsanız, her ğ n n optimal beslenmesini koruma konusunda endişelenmenize gerek yok.

D. soteleme

Bir sebzeyi sote etmek, onu bir t r yağda ısıda pişirmek demektir. Sotelemede kullanılan en yaygın yağlar sızma zeytinyağı, avokado yağı, tereyağı ve hatta hindistancevizi yağıdır. Ayrıca bir sote i in kıyılmış sarımsak, otlar ve baharatlar ve/veya tuz ve karabiber de ekleyebilirsiniz.

E. MARİNASYON

Mutfakta daha rahat olmaya başladığınızda, sebzeler i in turşular hazırlayabilirsiniz Sebzeleri pişirmeden nce zeytinyağı, baharatlar, şifalı bitkiler ve diğer tatlandırıcılardan oluşan bir karışımda fır alamak veya ıslatmak, pişirildikten sonra

lezzetlerini ve hassasiyetlerini artırabilir. Marine edilmiş sebzeler sotelenebilir, kavrulabilir veya ızgara yapılabilir.

F. KAVURMA

Sebzeleri kavurma konusunda yeniyseniz, neyi ka ırdığınızı bilmiyorsunuz Kavurma, iğ sebzelerin lezzetlerini ve dokularını tamamen değiştirir. Pek ok insan, iğ yemekten kesinlikle nefret ettikleri sebzelerin kavrulmuş olarak yemeyi en sevdikleri sebzeler olduğunu fark eder.

G. HIZLI SULAMA

Hızlı dekapaj, sebze hazırlamak i in basit ve eğlenceli bir tekniktir. Asitleme kulağa korkutucu gelse de, salamura sebzeler (rafta dayanıklı t rler değil, buzdolabında turşular) yapmak inanılmaz derecede kolaydır. Biraz sirke, şeker ve baharatlarla hemen hemen her t r sebzeyi turşu haline getirebilirsinizProduct Details
ISBN: 9781837625772
ISBN-10: 1837625778
Publisher: Deniz Yildirim
Publication Date: September 9th, 2022
Pages: 246
Language: Turkish